XVI kolejka, która da nam odpowiedź... 13.03.2016

opublikowane: 12 mar 2016, 03:35 przez grygur93
GREG-FIN (7-6)  vs  ROSA-ATAF TEAM (8-6)
    O godzinie 16:00 odbędzie się istny mecz o wszystko. Jako, że 3 drużyny zapewniły sobie już awans do fazy play-off, pozostała walka o 4 miejsce premiujące grą w rozgrywkach posezonowych. Mimo , iż do zakończenia rundy zasadniczej RNBA pozostały 3 kolejki, już w niedzielę prawdopodobnie poznamy ekipę, która zajmie 4 miejsce. Greg-Fin w pierwszym ekscytującym starciu z Rosą-Ataf wyrwał zwycięstwo w ostatnich sekundach wygrywając 69-68. 1-punktowa równica sprawiła, że nie ważny jest rozmiar zwycięstwa w nabliższym hicie. Po prostu, zwycięzca bierze wszystko!

HYDROSTAR (12-1)  vs  GUGA MODAMESKA.PL  (6-7)
    Mistrzowie w każdym kolejnym spotkaniu przygotowują się już do rozgrywek Play-off's. Pierwszy mecz tych ekip zakończył się bezdyskusyjną wygraną lidera RNBA, który zanotował dwukrotnie więcej punktów od rywala (82-41). Dominująca okazała się szczególnie 3 kwarta, w której ekipa Gugi zdobyła jedynie 3 punkty tracąc 20. Czego możemy spodziewać się w najblizszym meczu? Oby lepszej dyspozycji rzutowej gości, którzy potrafią przecież grać bardzo dobrą koszykówkę. Faworyt spotkania oczywiście jest jednak wszystkim znany.

WINE MARKET NOKAUT TEAM (10-3)  vs  PLEXILAND ROSA FANS  (0-13)
    O godzinie 18:00 zespół Wine Market Nokaut podejmie Plexiland Rosę Fans. Gospodarze wygrali pierwsze spotkanie 78-48 choć nie był to dobry mecz w ich wykonaniu. Warto zauważyć, iż Plexiland jest teraz lepszą drużyną, wzmocnioną młodymi zawodnikami Rosy 99'. Choć faworytem meczu jest wyżej notowany team, może być to ciekawe spotkanie. Rosa Fani pokazali ostatnio, iż każdy musi się z nimi liczyć. Brak doświadczenia Plexilandu widoczny był w przegranym jednym punktem po dogrywce starciu z Brazzers oraz porażce z Chicago Bols%, gdzie dopiero końcowe minuty zadecydowały o niepowodzeniu. Nauka z sezonu 2015/2016 przyniesie jednak wymierne rezultaty w kolejnych sezonach RNBA.

CHICAGO BOLS% (4-10)  vs  BRAZZERS BROTHERS (2-11)
    Ostatni mecz XVI kolejki zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ potencjał obydwu zespołów jest dosyć zbliżony. Już teraz możemy powiedzieć, że ekipa Zbyszka Kolbusa występująca od tego sezonu pod nazwą Chicago Bols%, notuje najlepszy swój sezon. Miejmy nadzieję, że będzie on przełomowy i w nowym sezonie Bolsi włączą się w walkę o play-offs'. Brazzersi jako jedyna ekipa z poza Radomia, wprowadzili trochę świeżości w RNBA znacznie poszerzając horyzonty tej ligi. Zawodnicy z Pionek na przestrzeni wielu kolejek stali się lepszą drużyną. Piotr Sobecki jest liderem najlepszych strzelców , a 13 miejsce w tej kategorii Mariusza Brzozowskiego pokazuje , iż team Brazzers Brothers jest ważnym ogniwem całej radomskiej ligi. 61-45 na korzyść Chicago, tak zakończył się pierwszy mecz tych drużyn, jednak "Bracia" mają szansę na rewanż.
Comments