opublikowane: 10 kwi 2016, 14:48 przez grygur93
WINE MARKET NOKAUT TEAM  48 - 54   KOTTRANS BASKETBALL TEAM
                                                    (10-18, 15-11, 16-10, 7-15)

(0 - 1) (stan rywalizacji)

To było genialne rozpoczęcie rozgrywek play-off's. Starcie dwóch ekip z bilansem 13-3 musiało być ciekawym i wyrównanym widowiskiem.
   Od początkowych minut inicjatywę przejęli goście celnymi rzutami, na co Wine Market Nokaut odpowiadał punktami dwójki podkoszowych, Kuczyńskiego (11 pkt./10 zb.) i Łubińskiego (14 pkt/8 zb.). Kottrans grał wtedy skuteczne zawody kończąc pierwszą kwartę wynikiem 18 do 10. W drugiej części Kottrans osiągnął najwyższe 12-punktowe prowadzenie, co jednak nie trwało długo. Gospodarze zagrali bowiem lepszą końcówkę w tej części, czego zwieńczeniem był "buzzer-beater" zza połowy w wykonaniu Wiktora Kutyły (8 pkt.). Po stronie gości należy przede wszystkim wyróżnić Marcina Skrzeka (17 pkt. 3/5 za trzy), który swoimi rzutami napędzał ofensywę Kottransu. Początek trzeciej kwarty był przełomowy dla Wine Marketu, który serialem 8-0 wyszedł na prowadzenie. Co ciekawe na pięć minut przed końcem spotkania to gospodarze wygrywali 6 punktami co było również ich najwyższym prowadzeniem. Wtedy nastąpił kolejny zwrot akcji. Kottrans wrzucił piąty bieg notując w ostatnich pięciu minutach serial 15-3. Choć to Wine Market na 55 sekund przed końcem prowadził jednym oczkiem, celne 2 rzuty osobiste Dominika Wólczyńskiego (7 pkt./7 as.), a przede wszystkim skuteczna akcja pod koszem Radosława Mikosa (11 pkt./5 zb.) wyprowadziła gości na 3 punktowe prowadzenie, którego już do końca nie oddali zwyciężając w pierwszym meczu półfinałowym 54-48.
   Mecz z pewnością nie zawiódł nikogo, kto o 16:00 zasiadł na trybunie ZSE. Kolejne starcie już w następną niedzielę!