Ważne informacje

REGULAMIN XX EDYCJI RADOMSKIEGO NURTU BASKETU AMATORSKIEGO SEZON 2015/2016

1. Organizacja ligi RNBA
Głównym organizatorem XX edycji ligi Radomskiego Nurtu Basketu Amatorskiego jest MKS Ekonomik w Radomiu. Pod patronatem Pana Radosława Witkowskiego Prezydenta Miasta Radomia.
W rozgrywkach RNBA biorą udział zespoły, które wpłaciły wpisowe do dnia 15.10.2015
Wpisowe wynosi 1.000,- zł od zgłoszonego zespołu / za 12 zawodników/, za kolejnego zgłoszonego zawodnika oplata wynosi 100,-zł jednak musi on rozegrać minimum dwa spotkania w danej drużynie rundy zasadniczej części rozgrywek, aby mógł występować w serii play off. Zawodnik zmieniający drużynę w trakcie trwania rozgrywek tzw. Transfer opłata za zmianę -100,-zł. W rozgrywkach RNBA nie mogą występować zawodnicy posiadający licencje PZKosz WOZKosz, OZKosz na sezon 2015/2016. Dopuszcza się udział jednego zawodnika w drużynie z licencją WOZKosz rocznika 1999 i młodszego.
Zawodnicy biorący udział w rozgrywkach RNBA grają na własną odpowiedzialność, organizator nie zapewnia opieki medycznej.
Oświadczenie o wyrażeniu zgody zawodnicy podpisują na druku zgłoszenia do rozgrywek RNBA. Zawodnicy niepełnoletni zaświadczenie podpisane przez rodzica lub opiekuna prawnego .
2. System rozgrywek: System rozgrywek podzielono na trzy rundy:

I runda zasadnicza: -mecze każdy z każdym.
Po rozegraniu I rundy zasadniczej rozegrany zostanie rozegrany mecz gwiazd. Zespół który zajmuje I miejsce po rundzie zasadniczej zagra z zespołem wybranym z pozostałych zespołów startujących w rozgrywkach.

II runda zasadnicza: mecze każdy z każdym /rewanżowe/.

III runda Play off I mecz o ¾ miejsce oraz finał.
½ finałów zespoły z miejsc 1 – 4 po dwóch rundach rozgrywek grają do dwóch wygranych meczy wg rozstawienia 1-4; 2-3.

Finały: mecz o 3-4 miejsce pokonani z par ½ finału (1-4;2-3)
Mecz finałowy zespoły które wygrały rywalizację z par ½ finału (1-4;2-3).

Obowiązują przepisy PZKosz.
Czas gry 4 kwarty po 10 minut brudnej gry. Czas zatrzymywany ( ostatnie 5 minut gry w przypadku gdy różnica punktowa jest mniejsza niż 10 punktów przewagi.Czas zatrzymywany przerwa na żądanie / przerwy dla sędziego/.Zmiany lotne w strefie stolika sędziowskiego.Przerwy między kwartami (1-2; 3-4) trwają 1 minutę a miedzy kwartą (2-3) trzy minuty.

Sprawy dyscyplinarne:
Pierwsze przewinienie techniczne zawodnika to kara finansowa -50,-zł.
Drugie i każde następne przewinienie techniczne to kara finansowa – 100,-zł.
Nie uiszczenie kary finansowej za przewinienia techniczne skutkuje zakazem gry.
Przewinienie dyskwalifikujące kara finansowa w kwocie 150,-zł i zakaz gry w dwóch kolejnych spotkaniach rozgrywek ligi. W przypadku bardzo drastycznego przewinienia niesportowego wykluczenie do końca rozgrywek.
Dwa przewinienia nie godne sportowca (umyślne) traktowane jako przewinienie dyskwalifikujące i kara finansowa -50,- zł (traktowane jak przewinienie Techniczne).
Przed każdym meczem obowiązuje przedstawienie składu zespołu na druku wg wzoru. Druki składu meczowego oraz druki zgłoszeniowe otrzymali kierownicy zgłoszonych zespołów na odprawie technicznej w dniu 02.10.2015.

Miejsce rozgrywania ligi RNBA sezonu 2014/2015 Hala sportowa Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu ul. Wernera 22 w niedzielę w godzinach od 15.00 – 20.00 w/g załączonego terminarza rozgrywek. Przełożenie meczu za zgodą przeciwnej drużyny po uiszczeniu opłaty w kwocie -100,-zł (za przełożenie meczu).

Zawody XX edycji rozgrywek ligi RNBA sędziują Radomscy sędziowie posiadający uprawnienia wyznaczeni przez organizatora rozgrywek RNBA.

Organizator nie odpowiada za rzeczy zgubione i skradzione.

Na terenie hali sportowej obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu i palenia wyrobów tytoniowych oraz papierosów elektronicznych Eco.

WSZYSTKIE SPRAWY NIE UJĘTE REGULAMINEM ROSTRZYGA GŁÓWNY ORGANIZATOR I SĘDZIA DYSCYPLINARNY LIGI RNBA IGNACY SUWAŁA.
A tu mamy statystyki naszej strony z dnia 25.10.2015